New items
Dzikie zwierzęta
Muzyka
Czas burz. [T. 1]
Diabelska krew
Głosy
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Biblioteka w Gołczy - Świąteczny finał projektu Partnerstwo dla Książki

W świątecznej atmosferze w gołczańskiej bibliotece zakończyliśmy naszą „wyprawę w świat książek i nie tylko”.
Uczestnicy finału projektu „W poszukiwaniu straconego czasu – wyprawa w świat książek i nie tylko" obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą przebieg działań projektowych.
Wręczono dyplomy i nagrody w konkursie „Świąteczny anioł”. Z pośród prawie 60 prac nagrodzono 7 drużyn rodzinnych (wnuczkowie z dziadkami). Pond to wyróżniono 19 prac, a parapety biblioteki zapełniły się o bożonarodzeniowymi aniołami.
Wszystkich, którzy pragną się zainspirować zapraszamy na pokonkursową wystawę do biblioteki w Gołczy.
Wydarzeniu towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Gołcza, który wprowadził uczestników w klimat zbliżających się świąt.
Wspólne kolędowanie zakończył świąteczny poczęstunek, na którym nie zabrakło świątecznego makowca, pierogów, barszczu wigilijnego, czy kompotu z suszonych owoców.
Wszystkim partnerom projektu i sympatykom, którzy na co dzień wspierają działania biblioteki wręczono pamiątkowe kubki projektowe.
Pozostałym uczestnikom wolontariusze przypinali buttony promujące wydarzenia projektowe.
Projekt „W poszukiwaniu straconego czasu – wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

banerekPROJEKT.png

"Świąteczny anioł" - wyniki konkursu

Parapety gołczańskiej biblioteki zapełniły się aniołami! Jest to efekt konkursu bożonarodzeniowego „Świąteczny anioł” realizowanego w ramach projektu „W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Na konkurs wpłynęło prawie 60 prac!

Wszystkie dzieła powstawały we współpracy z dziadkami, gdyż taka była idea konkursu. Nieodłącznym elementem każdej z prac jest książka z dedykację skierowaną do rodziców np. świąteczny anioł opiekun ludzi zabieganych, anioł ludzi muzykalnych, anioł dla zaczytanych, anioł strażaków, anioł zaspanych, anioł ukochanych rodziców itp.

Wystawę pokonkursową oglądać można w bibliotece do końca stycznia.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zapraszamy na finał projektu 17 grudnia 2019 r. na godz. 10:00.

2.jpg

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.